+36-30-589-2009 +36-30-733-1738 info@otthontveszek.hu

A megfelelő otthon kiválasztása kihívásokban bővelkedő feladat. A pénzügyi lehetőségek és vágyak összeegyeztetése, az ideális környék, fekvés, elosztás, szobaszám, az ingatlan mérete, állapota, komfort szintje, hangulata, egyaránt olyan tényezők, melyek fontos szerepet játszanak a döntésben.

Már önmagában az is rengeteg energiát emészt fel, míg a vevő eljut oda, hogy megtalálja a számára tökéletes otthont. Az ingatlanvásárlási folyamat lebonyolítása és az azt megelőző, szükséges utánajárások és intézkedések sora pedig akkora odafigyelést igényel, hogy a nagy rohanásban sokszor kimaradhat egy-egy olyan fontos lépés, mely a későbbiekben jelentősen megnehezítheti az ingatlan adásvétel létrejöttét.

ingatlan vásárlás
alapszabályok

Melyek az ingatlanvásárlás legfontosabb szabályai?

 

1. Mindig ki kell kérni a kiválasztott ingatlan dokumentumait

Még ajánlattétel előtt fontos kikérni azokat a dokumentumokat, melyekből egyértelműen kiderülnek az ingatlanra vonatkozó jogok és tények. Fontos, hogy a vevő tisztába kerüljön a tulajdoni viszonyokkal, utánajárjon annak, hogy van-e a kiválasztott ingatlanon teher, végrehajtás alatt áll-e, vagy van-e esetleg másnak elővásárlási joga.

2. Hitel/CSOK plusz hitel igénylés esetén ellenőrizni kell, hogy mind a vevő, mind a kiválasztott ingatlan megfelel-e a feltételeknek

Azon túl, hogy a vevőnek ismernie kell a CSOK plusz igénybevételének feltételeit, azt is meg kell vizsgálni, hogy a kinézett ingatlan alkalmas-e a CSOK plusz támogatásra.

3. Tisztában kell lenni az ingatlanvásárlás folyamati sorrendjével

A hitel igényléshez először le kell adni az ingatlan adásvételi szerződést a bankban. Az értékbecslőt csak ezután küldi ki helyszíni szemlére a hitelintézet.
Amennyiben az értékbecslés során derül ki, hogy az ingatlan mégsem alkalmas CSOK plusz-ra és a vevő emiatt esik el a banki hiteltől, az ingatlanvásárlás meghiúsul és még a foglaló is elveszhet. Ezt megelőzendő, érdemes a vevőnek még az ingatlan vételi ajánlat előtt előzetes értékbecslést igénybe vennie.
Léteznek már úgynevezett online értékbecslő kalkulátorok, ezek megbízhatósága azonban erősen megkérdőjelezhető, hiszen csak néhány kiragadott adatot vizsgálnak, és nem veszik figyelembe azt a komplex szempontrendszert, mely elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy az ingatlan valós forgalmi értékét meg lehessen határozni.

4. A hitelterv elkészítése szinte elengedhetetlen egy jó hitel konstrukcióhoz

Egy jól átgondolt, pénzügyi szakember által elkészített hiteltervvel a vevő akár több millió Forintot is megspórolhat a teljes hitelösszegből. Léteznek ugyanis olyan megtakarítási konstrukciók melyeket opcionálisan be lehet építeni a hitel kifizetésébe.

5. Az ingatlan adásvételi szerződés elkészítésével mindig ingatlanra szakosodott jogászt érdemes megbízni

Amennyiben az ingatlan adásvételi szerződést nem ingatlanjogász készíti el, a szakterület felületes ismeretéből fakadóan a későbbiekben számos olyan hiányosságra derülhet fény, mely egy adott esetben előforduló jogi vitás helyzetben jelentős károkat okozhat a vevőnek.

Szívesen segítünk!

Vedd fel velünk a kapcsolatot:

konfigurator

You have Successfully Subscribed!